גם השנה זכינו בתחרות תעשיה יפה ומקיימת בישראל יפה

באוגוסט זכה דפוס בארי בפעם ה-19 ברציפות (!) ב-5 כוכבי יופי בתחרות השנתית "תעשיה יפה ומקיימת בישראל יפה". מאחורי הכוכבים המנצנצים מתרחשת עשייה שקטה המטפחת את מקום העבודה, דואגת לאיכות הסביבה ותורמת לקהילה

"המועצה לישראל יפה" מקיימת החל מ-1980 את תחרות תעשייה יפה ומקיימת בישראל יפה, בחסות משרד הכלכלה והתעשייה ובשיתוף התאחדות התעשיינים בישראל ואיגוד התעשייה הקיבוצית. מדי שנה נוטלים חלק בתחרות מאות מפעלים ואתרים, המתמודדים בקטגוריות שונות.

מטרת התחרות להטמיע בתעשייה הישראלית ערכים של טיפוח, אסתטיקה, איכות הסביבה והתנהלות מקיימת, מתוך תפיסה שהגברת המודעות לערכים אלה הינה כוח מניע חיוני, המשרה אווירה חיובית בסביבת העבודה ויש לו השפעה ישירה על תפוקה גבוהה ויעילות בעבודה.

מסורת ארוכה של יופי

המשתתפים בתחרות נבחנים על פי חזות חיצונית ופנימית של המפעל, שילוט ובטיחות, התנהלות מקיימת שתורמת לאיכות הסביבה, ופעילות חברתית למען הקהילה.

taasiya_yaffa_5

ישי אדמתי, הממונה על המבנה, הביטחון והבטיחות בדפוס בארי, מספר: דפוס בארי הצטרף לתחרות בשנת 1998 ומתחרה בתחום "מפעלים, פארקים וגני תעשייה", בקטגוריית "נייר ודפוס". בכל שנות השתתפותו, זכה דפוס בארי בציון השנתי הגבוה ביותר, 5 כוכבי יופי (ראו מסגרת). במשך השנים זכינו גם בדגל היופי הענפי, במגן כוכב הזהב, במגן עשור הצטיינות ובעמית תעשיה יפה.

taasiya_yaffa_1

שגרת טיפוח ופיתוח

לקוחות דפוס בארי שביקרו במפעל ודאי יודעים מה מצאו בוחני התחרות כשהגיעו באוגוסט לסיור ההערכה השנתי. הם התרשמו מהגינון ומהניקיון בסביבת המפעל ובתוכו, מהשילוט המסודר, מדרכי הגישה הנוחות, מאולמות הייצור המוארים והממוזגים, ומפינות הקפה המפנקות והנקיות הנמצאות בכל קומה, לרווחת העובדים.

בנוסף, הם קיבלו סקירה מקיפה על פעולות הדפוס בתחום איכות הסביבה, החל מהפרדת פסולת ומחזור, וכלה בחיסכון באנרגיה ושיפורים אקולוגיים שהותקנו במערכות כיבוי האש.

בקטגוריית "פעילות קהילתית" הם שמעו על פרויקט אוניברסיטה בעם שאנו שותפים לו, ועל שיתופי פעולה נוספים עם עמותת תעשיידע המקדמת את החינוך התעשייתי בבתי-הספר, ועם עמותת גוונים, הפועלת לשילוב בעלי מוגבלויות בחברה ובעבודה.

כמפעל גדול ומצליח הממוקם בנגב במערבי, דפוס בארי מהווה מקור תעסוקה עיקרי לא רק לחברי קיבוץ בארי, אלא גם לעובדים מקצועיים המתגוררים בישובים באזור ולחיילים משוחררים מכל רחבי הארץ. ההשקעה במשאב האנושי באה ליד ביטוי בתנאי עבודה נוחים, בתוכניות רווחה מותאמות לרמת הכלל והפרט, בארגון פעילויות חברתיות ובהדרכות מקצועיות בארץ ובחו"ל.

דפוס בארי הוא מפעל שמעריך "יופי" מכל היבטיו יופי חיצוני, יופי פנימי, יופי של קיימות, ויופי של עשייה חברתית. על כל אלה זכינו גם השנה ב-5 כוכבי היופי בתחרות, ואנו גאים ומלאי סיפוק לשמור על ההישג הזה לאורך זמן, כדרך-חיים וכשגרת-עבודה.

אודות צוות דפוס בארי

מערכת התוכן של בארי blog
פוסט זה פורסם בקטגוריה איכות הסביבה, מעורבות חברתית, עם התגים , , , . אפשר להגיע ישירות לפוסט זה עם קישור ישיר.

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s