דפוס של מעורבות חברתית

מה שהתחיל כהיענות נקודתית לבקשות התנדבות, קיבל השנה אופי קבוע. דפוס בארי אימץ את המעורבות החברתית כחלק מהדנ"א הארגוני, והפך לארגון שתורם ומתנדב באופן קבוע ומתמשך לקהילה ולסביבה.

כמפעל בעל יכולות ארגון והפקה שמעסיק 300 עובדים, קיבלנו לא פעם בקשות להתגייס לטובת פרויקטים חברתיים בקיבוץ ובאזור. עם הזמן כשראינו את התוצאות של ההתנדבות למקבלים, ולא פחות מכך את התרומה למתנדבים, הבנו שאנחנו רוצים להגדיל את רמת המעורבות החברתית ברמה הארגונית. המעבר של הדפוס למפעל שמקדם מעורבות חברתית קיבל גושפנקה רשמית עם החלטת ההנהלה ומינוי אחראית לתחום ההתנדבות.
ההתנדבות היא בכל הרמות, כשהמנכ"ל וההנהלה משתתפים בעצמם ונותנים דוגמה אישית וההשתתפות נעשית על בסיס רצון ועניין אישי.

מה קורה בשטח
התרומה לקהילה מתבטאת במעשים ולא בכסף, וכדי למקסם את התרומה יצרנו שיתוף פעולה קרוב עם עמותת גוונים.
עמותת גוונים מאפשרת לאנשים עם מגבלות לחיות חיים מלאי סיפוק ומימוש בקהילה. במסגרת הפרויקט המשותף הראשון, מתנדבים מהדפוס ומתמודדים עם מוגבלויות מקימים ומטפחים את הגינה הקהילתית שמפעילה העמותה. וכולם יחד קוטפים את הפירות.

b5f86b16-2c27-4289-8542-bb2221a1edf6

בפעילות נוספת, עובדים מהדפוס מלווים את חברי גוונים שמשתלבים במרחב התעסוקתי שמספקת העמותה. המרחב מאפשר להם להתפרנס בעבודות מותאמות ולנהל חיים עצמאיים. הקשר תורם רבות למוטיבציה, להבנה כי הם כמו כולם ולקשר הבינאישי שלא תמיד זמין עבורם.

אלינו לדפוס הזמנו נערים בעלי מוגבלויות בתפקוד נמוך לפעילות מעשירה ומרגשת שנותנת גם להם "להרגיש" את העולם האמיתי, תוך כדי הסברה על תהליך יצירת מכתב ("גלגולו של מכתב") והיכרות עם המפעל וחשיבותו.

בפרויקט אחר אירחנו לאחרונה נערות מטעם עמותת "רותם" במסגרת התוכנית "שער לאקדמיה". המטרה היא לשלב את אותן נערות במוסדות להשכלה גבוהה ולאחר מכן בשוק העבודה.

תומכים בעמותות גם בקניות
כחלק מהרצון לתמוך בעשייה החברתית אנחנו משתדלים לקנות מעמותות חברתיות את מה שאנחנו קונים מספקים חיצוניים, ואותן עמותות יכולות לספק: מתנות לעובדים בחגים וקייטרינג באירועים לעובדים וללקוחות. עמותות חברתיות מוזמנות להיעזר גם ביכולות ההפקתיות שלנו כמו עמותת גוונים שמקבלת מאיתנו סיוע גרפי.

83089f68-2cc4-443d-b3a5-11895ae2cb61

התוכניות להמשך
המעורבות החברתית שלנו כוללת פרויקטים נקודתיים ופרויקטים מתמשכים. השאיפה היא ליצור שגרה של מעורבות חברתית שהעובדים לוקחים בה חלק ומצפים לה. אנחנו מציעים לעובדים מגוון פרויקטים והם נרשמים לאלה שהם מרגישים בהם נוח והם משמעותיים עבורם.
כך למשל החליטה אחת המחלקות לחלק סלי מזון לנזקקים בחגים. כשקבוצה של 20 אנשים מגיעה להתנדב יש לזה הרבה משמעות, העצמה אישית וכוח נתינה ואת זה אנחנו רוצים לעודד. אנחנו מפרגנים ומוקירים בכל הזדמנות את המתנדבים שפועלים במסירות ובמחויבות מעוררות השראה.
בהמשך השנה מתוכננים פרויקט של שיפוץ דירות ומתן שיעורי עזר לתלמידים.

לאחרונה נפגשנו עם מספר עמותות נוספות, כדי לבחון את האפשרות לשתף פעולה בצורה רחבה ומתמשכת. אנחנו מזמינים כל עמותה שמעוניינת בשיתוף פעולה איתנו, ליצור קשר ונשמח לבחון את הדברים.

עמית ארגנטרו-דגן
רכזת משאבי אנוש

אודות צוות דפוס בארי

מערכת התוכן של בארי blog
פוסט זה פורסם בקטגוריה מעורבות חברתית, עם התגים . אפשר להגיע ישירות לפוסט זה עם קישור ישיר.

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s