ביי ביי 2021 – היית קשוחה, מאתגרת ונפלאה!

איזו שנה הייתה לנו! שניה לפני ש -2021 עוזבת אותנו ועוד שניה לפני ש – 2022 פורצת לחיינו, זה הזמן לסכם, לחלץ תובנות ולהתכונן לבאות.

ה"רזולושן" שלנו (החלטות לשנה החדשה) מתחילות עכשיו

מכירים את טקס ההחלטות לשנה החדשה? החלטות כאלה לרוב, שמורות לתחילת שנה והן חייבות להישען על תובנות העבר. ולכן, סיכומי שנה הם הזדמנות מעולה, להפנים מה היה, לטפוח על השכם כשצריך, ולהגיד לעצמינו שהשנה כמו תמיד, נהיה טובים יותר, מהירים יותר וחזקים יותר.

אם אפשר היה לחלץ תימה מרכזית של 2021 היינו אומרים – טנגו. אבל  בניגוד לטנגו שהולך צעד קדימה ושניים אחורה, אנחנו רקדנו  טנגו הפוך – לקחנו בכל רבעון שני צעדים קדימה ונתקלנו בצעד אחורה כשארועים לא צפויים נחתו עלינו (זוכרים שהיה פה מבצע שומר חומות וסגרי קורונה?)

אז כן, זמנים מאתגרים עברו עלינו ודווקא בהם, הצלחנו להתקדם בנחישות ובתעוזה. אז כן, זה החלק שאנחנו טופחים לעצמינו על השכם, אבל לא היינו יכולים לעשות את זה בלעדיכם – לקוחותינו שהתגייסו ביחד איתנו למשימות הכי מורכבות, בזמנים של שירות תחת אש ומגבלות קורונה.

אז מאיפה מתחילים לסכם שנה? מהתחלה!

"ישמור אותך האל מזמנים מעניינים" פתגם סיני עתיק. ככה הטמענו את פעילות "אמקה" בדפוס בארי

2021 התחילה עם אחת הרכישות הגדולות שדפוס בארי ביצע בשנים האחרונות – רכישת מפעל "אמקה" והטמעת עבודות, העובדים, המכונות, והלקוחות, אל תוך בית דפוס בארי.

קבוצת אמקה היא מפעל וותיק שפעל כ 60 שנה בישראל, ונחשב לאחד מהתעשיינים הגדולים בתחום מוצרי הנייר. החיבור בין אמקה לדפוס בארי, כלל הטמעה גורפת של ההון האנושי, המכונות, הלקוחות והנהלים של אמקה. החיבור דרש עריכה מחודשת של כל אלה, לDNA שלנו בדפוס בארי.
ברמת הפרקטיקה, עבדנו על שני מישורים בו זמנית: במישור אחד – הטמעה פיזית של עובדים וציוד ובמישור שני – הטמעה ארגונית של נהלים, טיפול בלקוחות ושיטות עבודה.

די סמוך לרכישת אמקה, הגענו לאוקטובר  2020, ואתם יודעים מה זה אומר: ראש השנה. חג המתנות וה"גיפט קארדס" (כרטיסי מתנה). הפקת כרטיסי "גיפט קארד", היוו סימן ההיכר של "אמקה" וכעת  מייד עם ההטמעה הפכו לשלנו בדפוס בארי.

הפקת כרטיסי המתנה באוקטובר, הייתה סימן ה"צא לדרך" של החיבור בינינו ומקרה הבוחן הכי מעניין שהיה לנו:  התמודדנו עם ביקושים הולכים וגוברים של הפקת כרטיסי מתנה,  בצד הצורך לייעל ולנהל את השיטות הפנים ארגוניות שלנו, כדי לאפשר עבודה חלקה.

הפקת כרטיסי מתנה היא משימה מורכבת…

כרטיסי המתנה כשמם כן הם – מתנה, מדובר בכרטיסים הטעונים בסכום כסף והם מחולקים לרוב לעובדים, כמתנה בחגים. ולכן ישנה חשיבות גם לכל המעטפת מסביב לכרטיס – המנשא, הברושור המצורף וכל רעיון עיטוף אחר. שטח הכרטיס מהווה מדיה לכל דבר ופה שם המשחק הוא מסר נכון שיוטבע על גבי הכרטיס (קריאייטיב) ולבסוף – הדאטה!

כרטיס מתנה "גיפט קארד מופק במכונות ייצור ייעודית, עליו מוטבעת שכבת למינציה שקופה ופס מגנטי. למעשה מדובר בכרטיס PVC שהופך להיות כרטיס "חכם".

לאחר שהופק הכרטיס הפיזי, המערכות הטכנולוגיות שלנו משתלבות בתהליך הייצור – המשימה שלנו היא להטמיע על גבי אותו כרטיס PVC, סכום כסף ותוקף שיועבר במידע מקודד, ברשתות השיווק בעת הרכישה.

לאחר סיום שלב הטענת הכרטיס בדאטה, עוברים לשלב האריזה והשילוח – בין אם במשלוח ישיר או בדואר, לבחירת הלקוח.

לא היתה לנו ברירה אלא לייעל, אפילו יותר…

עם ריבוי מחלקות תפעוליות שצמחו עם רכישת פעילות "אמקה" , הבנו שייעול פנים ארגוני הוא המשימה הכי דחופה שלנו. שכללנו את תהליכי הבקרה של כל מחלקת יצור ואנחנו עובדים עם תרשימי זרימה ארגונים המאפשרים לנו לראות בכל שלב, מה סטטוס פעילותה של כל מחלקה ומה רמת הממשקים שלה למחלקות האחרות, בכל רגע נתון.

כל פעולה של כל מחלקה (גם הקטנה או הפשוטה ביותר), מחולקת ומתועדת לתתי פעולות.  במבט מעוף, ישנם  3 עוגנים של פעולות שחייבות להתחבר ביניהן:

עוגן ראשון –  ההזמנות:

כאן מרכזים את התקשורת ואישורי ההזמנה אל מול הלקוח.

עוגן שני – תהליכי הייצור:

כאן המחלקות המקצועיות מנוהלות  בסדר לינארי- זו לאחר פעילותה של הקודמת.

עוגן שלישי – דיווח ובקרה:

כאן, כל מחלקה מתגייסת למשימות תיעוד כדי לאפשר טיפול נכון בכל תרחיש אפשרי.

עבור ייצור כרטיסי מתנה למשל, המצאנו גם שפת בקרה: סטטוס "חריג" וסטטוס "מורכב" הם רק דוגמא, לשמות שהגדרנו כסטטוס למצבים בהם מתחייבת פעולה נפרדת בתהליך ההפקה של כרטיסי מתנה. לכל מוצר שפה, נהלים והיררכיה ארגונית משלו.

אנחנו גאים לומר היום שפעילות "אמקה" מהווה חלק אינטגרלי בבית דפוס בארי, כשנה לאחר הטמעתה. כולנו הרווחנו – דפוס בארי ולקוחותינו:  שיטות העבודה שלנו שוכללו, המיומנות שלנו בעולם ה"גיפט קארד" שויפה, ואיתם התחדדו גם הפתרונות שאנחנו מכינים לקראת 2022.

ואז הגיע שומר חומות – איך ממשיכים לתת שירות תחת אש?

מבצע שומר חומות התפרץ לחיינו  בתאריך 10.5.21 והביא עימו אתגרים מסוג שלק קיווינו להתמודד איתם בכלל: אם עד עכשיו, האתגר הכי משמעותי של עסקים בישראל היה לצלוח את תקופות הסגרים והתפרצות הקורונה, מבצע "שומר חומות", הציב רף חדש של אתגרים.  מבצע שומר החומות  ארך 11 יום מה10.5.2021 ועד 21.5.2021, במהלכם נורו על עוטף עזה כ 680 רקטות מתוך 4360 רקטות ופצצות מרגמה, שנורו על ישראל בכלל המבצע.

זמן אזעקה אצלינו ביישובי העוטף, הוא 15 שניות. היינו חייבים להיערך אחרת כדי להמשיך להגיע למפעל, למשרדים ולשטח כדי לתת שירות:

אפשרנו למי שבאמת יכול לעבוד מהבית להיות בבית, ולמי שלא , הגיע באומץ רב למשרדים, לעיתים בנסיעה לא פשוטה למפעל. אנחנו מתגאים בעובדה שלקוחותינו המשיכו לקבל שירות תחת אש, אף לא יום אחד של עבודה פוספס.

זוכרים שהיו פה סגרים ומקדם הדבקה של 1000 מאומתים ביום?

מי זוכר כמה סגרים היו לנו ב2021?

ב 3.12.20, מקדם ההדבקה בישראל עלה מעל 1. לקח קצת זמן ומדינת ישראל נכנסה לסגר ב27.12.20. סגר, שיצאנו ממנו כעבור כחודשיים, עם פתיחה מחודשת של מערכת החינוך בפברואר 2021. כך למעשה התחילה 2021 (בסגר).

 גם בפורים היה סגר לילי אך ב1 ליוני בוטלו  מגבלות התו הירוק והתו הסגול ומדינת ישראל מצויה ב"בלימה רכה" עד היום: שגרה כן. אבל עם הסתייגות.

נראה שרק מחצי השנה של 2021, המשק הצליח לעבוד בצורה שוטפת, ללא חשש ממשי מסגרים ועם מדיניות בלימה רכה.  כל כך הרבה נאמר על הקורונה ואנחנו בטוחים שאנחנו בדפוס בארי לא היחידים שאומרים, כי הקורונה איתגרה (ויש שיאמרו שיפרה), את שיטות העבודה שלנו, הן במודל עבודה (היברידי) והן בביצוע פגישות זום ועוד ועוד.

לסיכום

עם קורונה ברקע, מבצע צבאי אחד, רכישת פעילות ענקית והתמחות בתחום הענק של כרטיסי ה"גיפט קארד", 2021 הייתה מעניינת, שונה ומאתגרת.

הניסיון מנתב לנו מה נרצה לעתיד לבוא. אז נאחל לכם ש 2022 תיקח מ2021  את העניין וחדוות היצירה, אבל תשאיר את הבלת"מים בחוץ.  אנחנו מצפים ל 2022 טובה יותר, נוחה יותר ופורייה יותר. מה שבטוח – עם החידושים שאנו מתכננים ללקוחותינו, יהיה מרתק!

אודות צוות דפוס בארי

מערכת התוכן של בארי blog
פוסט זה פורסם בקטגוריה כללי. אפשר להגיע ישירות לפוסט זה עם קישור ישיר.

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s